| A Pekingi Olimpia kabala figurái
A 2008-as Pekingi Olimpiai Játékok kabaláiként a Fu Wa szolgál, amely a barátság és béke üzenetét hordozza. A Fu Wa öt nagyon jó barátságban lévő kisgyerek játékos természetét fejezi ki, emellett Kína legnépszerűbb állatai közül 4-et is szimbolizál: a halat, a pandát, a tibeti antilopot, a fecskét, illetve ezeken kívül az olimpiai lángot. A Fu Wa mindegyikének két szótagú neve van, amely a gyerekek szeretetének hagyományos kifejezési módja Kínában. Beibei a hal, Jingjing a panda, Huanhuan az olimpiai láng, Yingying a tibeti antilop és Nini a fecske. Nevüket egymás után olvasva - Bei Jing Huan Jing Ni - ezt kapjuk: Üdvözöljük Pekingben, mely a Fu Wa küldetését (mint az Olimpiai Játékok nagykövete) tükrözi. A kabalák fejdíszeiben 5 természeti elemet fedezhetünk fel: a tengert, az erdőt, a tüzet, a földet és az eget. Az ősi kínai kultúrában nagy hagyománya van a jeleken, szimbólumokon keresztül történő megáldásnak. A Fu Wa tiszteli ezt a hagyományt, ezért mindegyike egy-egy különböző áldást szimbolizál: jólét, boldogság, szenvedély, egészség és szerencse, amelyet minden kontinens felé közvetítenek. Küldetésük lényege, hogy a világot békében és barátságban egyesítsék, az olimpiai szellemen keresztül. A Fu Wa tükrözi a kínaiak meghívását, hogy minden férfi, nő és gyerek vegyen részt az emberi összetartás nagy ünneplésében, melynek 2008-ban Kína ad otthont.
BEIBEI A kínai kultúrában és művészetben a hal és a víz a jólét és az aratás szimbóluma. Ezért Beibei a jólét áldását hordozza. A hullámokat szimbolizáló díszítő vonalak egy korábbi jól ismert kínai festményből származnak. Beibei nemes és tiszta, vízisportokban jó, és a kék olimpiai karikát ábrázolja.
|
|
JINGJING Jingjing megmosolyogtatja a gyerekeket, ezért a boldogság áldását hordozza. Mivel a panda védett állatfaj, mindenhol rajonganak érte az emberek. Fejdíszében lévő lótusz jelek a buja erdőt, és az ember és természet közötti harmonikus kapcsolatot szimbolizálják. Jingjing bájosan naiv és optimista, egy erős atléta, a fekete olimpiai karikát ábrázolja.
|
|
HUANHUAN A Fu Wa legidősebb tagja Huanhuan, a tűz gyermeke. Az olimpiai lángot szimbolizálja, és a szenvedély az áldás, amelyet ad. A Fu Wa közepén áll, mint az olimpiai szellem megtestesülése. A többieket ösztönzi arra, hogy gyorsabban fussanak, magasabbra ugorjanak, és erősebbek legyenek. Kedveli a társaságot és lelkes, labdajátékokban kiemelkedően jó, és a piros olimpiai karikát ábrázolja.
|
|
YINGYING Mint minden antilop, Yingying is gyors és fürge. Mint a mérhetetlen nagyságú kínai tájak szimbóluma, az antilop az egészség, az erő áldását hordozza, mely a természettel való harmóniából fakad. A fejdísze az Qinghai-Tibet és Xinjiang területek kultúráját és Nyugat-Kínai etnikumok hagyományait foglalja magába. Yingying egy gyors észjárású és fürge fiú, az olimpia sárga karikáját jelképezi.
|
|
NINI Minden tavasszal és nyáron, a pekingi gyerekek gyönyörű papírsárkányokat eresztenek a szélbe, amelyek közül az egyik legkedveltebb az arany szárnyú fecske. Nini figurája ebből a hagyományból származik. Aranyszínű szárnyai a végtelen eget szimbolizálják, és a jószerencse áldását szórják, bármerre is repül. A fecske szó kínaiul "yan", Peking neve pedig régebben Yanjing volt. Nini olyan ártatlan és vidám, mint egy fecske. Nagyon jó tornász, a zöld olimpiai karikát ábrázolja. |
|
forrás: www.pekingszurkoloiklub.hu | |